1:
2:
3:
4:

Otobüsle BULGARİSTAN & ROMANYA TURU - TURA ÖZEL VİZE FİYATIYLA

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  BURSA-İSTANBUL-DEREKÖY-BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-RUSÇUK

  AKŞAM: Gezimizin ilk günü saat 23.00 Miratus Turizm önünde buluşuyoruz ve hareket. İstanbul  01:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 01:30 Mecidiyeköy Finans Önü 02:00 İncirli Ömür Plaza Önü misafirlerimizi aldıktan sonra Kırklareli  üzerinden Dereköy sınır kapısı’na yolculuk. Ara molalar eşliğinde devam eden yolculuk ve gümrük ve pasaport  işlemlerinin ardından Bulgaristan ülkesine giriş yapıyoruz.

  SABAH: Erken saatlerde Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN`a geçiyoruz. Yolumuza devam ederek, BURGAZ`a varıyoruz. Burgaz`a varışımızın  ardından, Panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO`nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR`a varıyoruz. Bizans Dönemi`nden kalma Kiliseleri , yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz.  Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra, BULGARİSTAN`ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz`in incisi olarak adlandırılan VARNA`ya doğru yola çıkıyoruz. VARNA`da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir turumuzda; ROMA HAMAMI, ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ, BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte buluştuktan sonra son durağımız Osmanlı İmparatorluğu`nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK (Ruse) olacak. Tuna nehri kıyısında ve Bükreş sınır kapısına yakın bulunan tarihin bu değerli kasrını görerek yapacağımız Panoromik Şehir Turumuzun ardından, akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklayacağımız; RUSÇUK`taki otelimize geçiyoruz.

 • 2. Gün
  RUSÇUK-BÜKREŞ

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ROMANYA`nın başkenti BÜKREŞ`e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle BULGARİSTAN-ROMANYA SINIR KAPISI`na ulaşıyoruz. Bulgaristan sınır kapısından geçip Romanya sınırlarına uzanırken  1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü`nün üzerinden geçiyor ve Tuna Nehri`nin muhteşem manzarasını izleyerek, ROMANYA`ya giriş yapıyoruz. Tuna Köprüsü, Balkanlar tarihinde zaman geçtikçe daha büyük önem kazanmaktadır. Çünkü; 60 yıldır Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye`yi sadece Romanya ile değil, aynı zamanda da tüm Kuzey Avrupa ile bağlıyor. Romanya`ya giriş yaptıktan sonra, Bükreş`e devam ediyoruz. BÜKREŞ`in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO, KRALİYET SARAYI, KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak görülecek yerlerdir. Ardından Çavuşesku döneminde yaptırılmış ve Pentagon`dan sonra dünyadaki 2.büyük  PARLEMENTO BİNASI`nın önünde resimlerimizi çekerek, ROMANYA tarihini ve hayatını anlatan en güzel müzelerden Dimitre Gusti Köy Evi`ni geziyoruz. Ardından Bükreş şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında isteyen konuklarımızla, ekstra Müzikli-Yemekli ROMEN GECESİ için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, restoranımıza gidiyor  ve eğlenceye dahil oluyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz şehir merkezinde sevdikleriyle diledikleri gibi vakit geçirebilir.  Geceleme BÜKREŞ`teki otelimizde.

 • 3. Gün
  BÜKREŞ-SINAİ-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-PLOİEŞTİ

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, BÜKREŞ`in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla "Erdel" olan Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA`ya doğru yola koyuluyoruz. SİNAİ-BRAN-DRAKULA ŞATOSU turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak SİNAİ`da bulunan, neo-klasik tarzda yapılmış ve  yazlık saray olarakta kullanılan  Peleş Şatosu ve Kalesi`ni göreceğiz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, BRAN`da yer alan efsanevi DRAKULA ŞATOSU`nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, BÜKREŞ`e doğru geri dönüşe geçiyor ve 2.dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya`sının petrol ihtiyacını karşılamasıyla ve müteffik devletlerin hava saldırılarına sıkça maruz kalmasıyla bilinen, ROMANYA`nın önemli şehirlerinden PLOİEŞTİ`deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • 4. Gün
  PLOİEŞTİ-VELİKO TARNOVO-SOFYA

  Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyoruz ve SOFYA`ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız BULGARİSTAN`ın en büyük şehirlerinden biri olan, Yantra Nehri`nin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak anılan, eski başkent VELİKO TARNOVO olacak. Burada panoramik turda; ULUSAL MÜZE ve KIRK AZİZLER MÜZESİ görülecektir. 206 metre yükseklikteki TSAREVETS KALESİ`ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, SOFYA`ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA`ya varışımızı takiben, panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştirerek otelimize geçiyoruz ve odalalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve Akşam yemeği SOFYA`daki  otelimizde.

 • 5. Gün
  SOFYA-İSTANBUL-BURSA

  Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp BULGARİSTAN`ın Başkenti SOFYA turumuza başlıyoruz. ST. NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ,AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, Balkan coğrafyasının en büyük Katedrali ALEKSANDAR NEVSKİ KATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk`ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ`ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde Kapıkule Sınır Kapısı`na doğru devam ediyor ve İSTANBUL-BURSA`ya hareket ediyoruz. Gece yarısı  İSTANBUL ve BURSA`ya varıyoruz. Başka bir MİRATUS TURİZM seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sosyal Mesafeye Uygun Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Otellerde 4 gece Konaklama
 • 4* Otellerde 4 Kahvaltı ve 3 Akşam Yemeği
 • Burgaz,Nessebar ve Varna Turu
 • Sinaia-Bran-Drakula Şatosu Turu
 • Veliko Tarnovo Turu
 • Bükreş ve Sofya Şehir Turları
 • Otobüsteki ikramlar
 • Gümrük Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • Şehir giriş ve Gümrük vergileri
 • MİRATUS TURİZM Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Bulgaristan ve ya Romanya Vizesi Tura özel 80€
 • Yurtdışı ÇIkış Harcı. Şahsi Olarak iİgili Bankalara Yatırılır .
 • Öğle  Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler, Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek /İçecekler
 • 1 Akşam Yemeği (İsteğe Bağlı Bükreşte Yemekli Romen Gecesi)
 •  Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 5 € , 65 Yaş  üstü yolculardan 15 €  alınır.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar