1:
2:
3:
4:

4 GECE 5 GÜN BULGARİSTAN ROMANYA TRANSİLVANYA TURU

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Bursa MİRATUS TURİZM önü
Tur Hareket Tarihleri:
23 Mayıs

Tur Programı

 • 1. Gün
  BURSA – KAPIKULE SINIR KAPISI

  Gezimizin ilk günü saat 22.00'de Miratus Turizm önünde hareket için buluşuyoruz. İstanbul'da belirlenen noktalarda ve saatlerde misafirlerimizi aldıktan sonra Edirne üzerinden Kapıkule’ye yolculuk. Ara molalar eşliğinde devam eden yolculuk, gümrük ve pasaport  işlemlerinin ardından Bulgaristan'a giriş ve Filibe’ye hareket.

 • 2. Gün
  KAPIKULE SINIR KAPISI – FİLİBE- ŞİPKA – ETIRA - TIRNOVO

  Sabah erken saatlerde Filibe’ye vardıktan sonra kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltımızın ardından, dünyanın en eski şehir yerleşimlerinden biri olan Filibe’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında Roma Stadyumu, Hüdavendigar Murat Paşa tarafından yaptırılan Cuma Camii, Müftülük, Nebet Tepe Mevkide yerleşik olan Eski Plovdiv Şehri, Anfi Tiyatro, Fransız şair ve yazar olan Alphonse Lamartine Evi, Hisar Kapı, Bulgaristan Ortadoks Mimarisinin en güzel örneklerinden ve aynı zamanda en eski kiliselerinden biri olan Sveti Kostantin&Elena Kilisesi, Balabanov Evi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Veliko Tırnovo’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan Altın kubbeli Rus kilisesini, Osmanlı Rus savaşının en kanlı çatışmalarının olduğu Şipka Tepesi’ni gördükten sonra Bulgaristan’ın en güzel açık hava müzesi olan Etıra’ ya varıyoruz ve müthiş sanatkarlar çarşısını geziyoruz. Gezimizin ardından Bulgaristan’ın Yantra nehrinin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak da bilinen Bulgaristan’ın ilk başkenti Tırnovo şehrine doğru yola çıkıyoruz. Şehre ulaşmamızın ardından Tırnovo şehir turumuza başlıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi’ni görüyor ve 206  metre  yükseklikteki  Tsarevets  Kalesi’ni  ve  içinde  yer  alan  kiliseleri  ziyaret ediyoruz. Ardından hotele yerleşme ve akşam yemeği için serbest zaman.

  Geceleme Veliko Tırnovo’daki Yantra Grand Hotel’de.

 • 3. Gün
  BÜKREŞ- SINAİA– BRAN- DRAKULA ŞATOSU– BRAŞOV

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, ROMANYA’nın en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “Erdel” olarak anılan, Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ya doğru yola koyuluyoruz. Ploieşti güzergahından ilerleyerek, efsanevi yerleri sırasıyla gezmek üzere, SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak SİNAİA’da bulunan, neo- klasik tarzda yapılmış ve yazlık saray olarak da kullanılan Peleş Şatosu ve Kalesi’ni görüyoruz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, BRAN’da yer alan efsanevi DRAKULA ŞATOSU’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, muhteşem doğası, ilginç mimarisi ve halkının misafirperverliğiyle ünlü, Romanya’nın Bükreş’ten sonra pek çok gezginin tercih ettiği kent, BRAŞOV’a gidiyoruz. Braşov’da sırasıyla, dış cephesi gotik mimari yapısına benzediğinden dolayı masallardan çıkmışcasına dikkatleri üzerine çeken; Siyah Kilise’yi (Black Church), Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Ortaçağ’da Cadı kabul edilerek birçok kadının yakılarak öldürüldüğü yer olarak bilinen ve Alman Pazarına (Marktplatz) çok benzetilen, Piata Sfatului meydanında vereceğimiz serbest zamanın bitiminde BRAŞOV’daki otelimize hareket yerleşme ve akşam yemeği için serbest zaman.

  Konaklama BRAŞOV’daki otelimizde.

 • 4. Gün
  BRAŞOV-BÜKREŞ

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ROMANYA`nın başkenti BÜKREŞ`e doğru yola çıkıyoruz. İki buçuk – üç saat süreli yolculukla devam ediyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO, KRALİYET SARAYI, KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Programımızın devamında, Çavuşesku döneminde yaptırılmış ve Pentagon’dan sonra dünyadaki 2. büyük PARLEMENTO BİNASI’nın önünde resimlerimizi çekerek, ROMANYA tarihini ve hayatını anlatan en güzel müzelerden Dimitre Gusti Köy Evi’ni geziyoruz. Gezimizin bitiminde Bükreş şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize gidiyoruz.

  Konaklama BÜKREŞ’teki otelimizde.

 • 5. Gün
  BÜKREŞ – ŞUMNU - VARNA

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan ve sonra, Varna'ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Kuzey Bulgaristan’ın Türk nüfusunun çoğunlukta olduğu Şumnu’yu gezerek Varna’ya ulaşıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Varna şehir turumuzda Roma Hamamı, arkeoloji kompleksi ve katedrali gördükten sonra hotelimize varış ve yerleşme, ardından akşam yemeği için kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman.

  Konaklama Varna’daki Hotelimizde.

 • 6. Gün
  VARNA – NESSEBAR – BURGAZ – DEREKÖY SINIR KAPISI – BURSA

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Varna şehrinde Deniz Parkı’nı gezmek için serbest zaman ve ardından Nessebar’a doğru yola koyuluyoruz. Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'a varıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Turumuzun ardında Burgaz şehrine hareket ile şehre varışın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17.00 geri dönüş yolu için buluşma ve hareket. Dereköy sınır kapısından giriş yaparak Kırklareli, İstanbul üzerinden gece geç saatlerde Bursa’ya ulaşıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız buluşma yerlerine geri bırakarak başka bir Miratus Turizm faaliyetinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile Ulaşım
 • 4* 5* Otellerde 4 gece Konaklama ( VELİKO TIRNOVO, BRAŞOV, BÜKREŞ, VARNA )
 • 4* 5* Otellerde 4 Kahvaltı
 • Otobüsteki ikramlar
 • Gümrük Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • Şehir giriş ve Gümrük vergileri
 • Miratus Tur Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Çift/Çok Girişli Bulgaristan Schengen Vizesi yada Romanya Schengen Vizesi (Vizesi Olanlar Ve Yeşil Pasaportlular İçin Vize Gerekmemektedir.) 
 • Yurtdışı ÇIkış Harcı.(150 TL) Şahsi Olarak iİgili Bankalara Yatırılır .
 • Öğle  , Akşam Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler, Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek /İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 10 € , 65 Yaş  üstü yolculardan 20 €  alınır.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar