1:
2:
3:
4:

BULGARİSTAN ROMANYA TRANSİLVANYA TURU

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Bursa MİRATUS TURİZM önü
Tur Hareket Tarihleri:
23 Ağustos • 06, 20 Eylül

Tur Programı

 • 1. Gün
  BURSA-DEREKÖY-BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-RUSÇUK

  AKŞAM: Saat 21.00 Bursa MİRATUS TURİZM önünden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, İstanbul,Kırklareli, üzerinden erken sabah saatlerinde Dereköy Sınır Kapısına ulaşıyoruz. 

  SABAH: Erken saatlerde Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’a geçiyoruz. Yolumuza devam ederek, BURGAS’a ulaşıyoruz. Burgas’a varışımızın  ardından, Panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR'ı gezmeye başlıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma Kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra, BULGARİSTAN’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan VARNA‘ya doğru yola koyuluyoruz. VARNA’da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir turumuzda; ROMA HAMAMI, ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ, BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla ünlü olan kordonda serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, bugünkü son durağımız Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK (Ruse) olacak. Tuna nehri kıyısında ve Bükreş sınır kapısına yakın bulunan tarihin bu değerli kasrını görerek yapacağımız Panoromik Şehir Turumuzun ardından, RUSÇUK’taki otelimize geçiyoruz.

   Konaklama Rusçuktaki  otelimizde.

 • 2. Gün
  RUSÇUK-BÜKREŞ

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ROMANYA`nın başkenti BÜKREŞ`e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle BULGARİSTAN-ROMANYA SINIR KAPISI’na ulaşıyor, gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, sınır kapısından geçip Romanya sınırlarına uzanırken, 1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü’nün üzerinden geçiyor ve Tuna Nehri’nin muhteşem manzarasını izleyerek, ROMANYA’ya giriş yapıyoruz. 60 yıldır Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye`yi sadece Romanya ile değil, aynı zamanda da tüm Kuzey Avrupa ile bağladığı için Tuna Köprüsü, Balkanlar tarihinde zaman geçtikçe daha büyük önem kazanmaya devamm ediyor. Kısa bir yolculukla, Bükreş’e devam ediyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO, KRALİYET SARAYI, KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Programımızın devamında, Çavuşesku döneminde yaptırılmış ve Pentagon’dan sonra dünyadaki 2.büyük  PARLEMENTO BİNASI’nın önünde resimlerimizi çekerek, ROMANYA tarihini ve hayatını anlatan en güzel müzelerden Dimitre Gusti Köy Evi’ni geziyoruz. Gezimizin bitiminde Bükreş şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize gidiyoruz.

  Konaklama BÜKREŞ’teki otelimizde.

 • 3. Gün
  BÜKREŞ-SINAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV-PLOİEŞTİ

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, BÜKREŞ’in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “Erdel” olarak anılan, Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ya doğru yola koyuluyoruz. Ploieşti güzergahından ilerleyerek, efsanevi yerleri sırasıyla gezmek üzere, SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak SİNAİA’da bulunan, neo-klasik tarzda yapılmış ve  yazlık saray olarakta kullanılan  Peleş Şatosu ve Kalesi’ni görüyoruz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, BRAN’da yer alan efsanevi DRAKULA ŞATOSU’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, muhteşem doğası, ilginç mimarisi ve halkının misafirperverliğiyle ünlü, Romanya’nın Bükreş’ten sonra pek çok gezginin tercih ettiği kent, BRAŞOV’a gidiyoruz. Braşov’da sırasıyla, dış cephesi gotik mimari yapısına benzediğinden dolayı masallardan çıkmışcasına dikkatleri üzerine çeken; Siyah Kilise’yi(Black Church), Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Ortaçağ’da Cadı kabul edilerek birçok kadının yakılarak öldürüldüğü yer olarak bilinen ve Alman Pazarına (Marktplatz) çok benzetilen, Piata Sfatului meydanında vereceğimiz serbest zamanın bitiminde BÜKREŞ’e doğru geri dönüşe geçiyor ve 2.dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sının petrol ihtiyacını karşılamasıyla ve müteffik devletlerin hava saldırılarına sıkça maruz kalmasıyla bilinen, ROMANYA’nın önemli şehirlerinden PLOİEŞTİ’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün
  PLOİEŞTİ-VELİKO TARNOVO-SOFYA

  Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyor ve SOFYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız BULGARİSTAN’ın en büyük şehirlerinden biri olan, Yantra nehrinin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak anılan, eski başkent VELİKO TARNOVO oluyor. Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; ULUSAL MÜZE ve KIRK AZİZLER MÜZESİ’ni görüyor ve 206 metre yükseklikteki TSAREVETS KALESİ’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Samovodska köylülerinin eskiden kentin arnavut kaldırımlarında meyve-sebze, tereyağ ve el sanatları ürünlerini sergiledikleri ve sattıkları ünlü Samovodska Charsia (çarşısı)’na gidiyoruz. Tarihi hanlar, demirciler ve el sanatları mağazalarının bulunduğu caddede serbest zaman vererek rehberimizle yeniden buluştuktan sonra SOFYA’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA’ya varışımızı takiben, panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştirerek otelimize geçiyor ve odalalarımıza yerleşiyoruz.

  Konaklama  SOFYA’daki  otelimizde.

 • 5. Gün
  SOFYA-FİLİBE-EDİRNE-İSTANBUL-BURSA

  Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp BULGARİSTAN`ın Başkenti SOFYA turumuza başlıyoruz. ST. NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ,AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, Balkan coğrafyasının en büyük Katedrali ALEKSANDAR NEVSKİ KATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk`ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ`ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde Bulgaristanın 3 büyük şehri Plovdiv’e hareket ediyoruz.Varışımızın ardından şehir turumuzu yapıp  Kapıkule Sınır Kapısı`na doğru devam ediyoruz.Pasport ve gümrük işlemlerin ardından Edirne ciyerinin tadına bakarak İstanbul üzerinden Bursaya varıyoruz. Başka bir MİRATUS TOUR seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Hijyen Kurallarına Uygun Lüks otobüs ile Ulaşım
 • 4* 5* Otellerde 4 gece Konaklama
 • 4* 5* Otellerde 4 Kahvaltı
 • Burgaz, Nessebar ve Varna Turu
 • Braşov-Sinaia-Braşov-Bran-Drakula Şatosu Turu
 • Veliko Tırnovo Turu
 • Bükreş ve Sofya Şehir Turları
 • Otobüsteki ikramlar
 • Gümrük Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • Şehir giriş ve Gümrük vergileri
 • Miratus Tur Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Çift/Çok Girişli Bulgaristan Schengen Vizesi yada Romanya Schengen Vizesi 
 • Yurtdışı ÇIkış Harcı.(150 TL) Şahsi Olarak iİgili Bankalara Yatırılır .
 • Öğle  Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler, Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek /İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 10 € , 65 Yaş  üstü yolculardan 15 €  alınır.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar