1:
2:
3:
4:

OTOBÜSLÜ 3 GECE 4 GÜN KAZANLIK GÜL FESTİVALİ

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
BURSA-İSTANBUL
Tur Hareket Tarihleri:
29 Mayıs

Tur Programı

 • 1. Gün

  Siz değerli misafirlerimiz ile Miratus Turizm önünde buluşuyoruz ve 22:00'da hareket ediyoruz. İstanbul’da belirtilen noktalardan belirlenen saatlerde siz değerli misafirlerimizi de alarak keyifli yolculuğumuza devam ediyoruz. Ara molalar eşliğinde devam eden yolculuğumuzda Dereköy Sınır Kapısı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Bulgaristan ülkesine giriş yapıyoruz.

 • 2. Gün

  Bulgaristan’a girişimizin ardından Burgas şehrine hareket ediyoruz. Şehre vardığımızda panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra yolumuza devam ederek, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'a varıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında Varna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varna şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi ve Katedrali gördükten sonra otelimize varıyor ve yerleşiyoruz. Sonrasında akşam yemeği için kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla süslü olan kordona gidiş ve serbest zaman.

  Konaklama Varna’da.

 • 3. Gün

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Varna şehrinde Deniz Parkı’nı gezmek için serbest zaman ve ardından  Tırnovo’ya doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde bulunan kuzey Bulgaristan’ın Türk nüfusunun çoğunlukta olduğu Şumnu, Osman Pazarı ve Omurtag şehirlerini gezerek, Yantra nehrinin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak da bilinen Bulgaristan’ın ilk Başkenti Tırnovo şehrine doğru yola çıkıyor ve şehre ulaşmamız ile  Tırnovo  turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; Ulusal Müze  ve Kırk Azizler Müzesi’ni görüyor ve 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen yaşlı Türk ustaların el emeklerinin sergilendikleri Samovodska Çarşısı Tırnova’da göreceğimiz  yerler arasında. Turumuz bittikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman.

  Konaklama Veliko Tırnovo’da.

 • 4. Gün

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Filibe’ye doğru yola çıkıyoruz.  Filibe’ye giderken Osmanlı Rus savaşının en kanlı çatışmalarının olduğu Şipka Tepesi’ni gördükten sonra Bulgaristan’ın en güzel açık hava müzesi olan Etır’a varıyoruz ve sanatkarlar çarşısını geziyoruz. Daha sonra yolumuza devam edip Altın Kubbeli Kilise’ye gidiyoruz. Altın Kubbeli Kilise Ruslar tarafından yaptırılmıştır ve Bulgar halkına hediye edilmiştir. Bu sebeple Bulgar tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Altın Kubbeli Kilise’yi ziyaretimizin ardından Filibe’ye doğru yola devam ediyoruz.  Filibe’ye varışımızın ardından dünyanın en eski şehir yerleşimlerinden biri olan Filibe’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında Roma Stadyumu , Hüdavendigar Murat Paşa tarafından yaptırılan Cuma Camii, Müftülük, Nebet Tepe Mevkide yerleşik olan Eski Plovdiv Şehri, Anfi Tiyatro, Fransız şair ve yazar olan Alphonse Lamartine Evi, Hisar Kapı, Bulgaristan Ortadoks Mimarisinin en güzel örneklerinden ve aynı zamanda en eski kiliselerinden biri olan SvetiKostantin&Elena Kilisesi, Balabanov Evi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından hotelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Baçkova Manastır’ı turumuza başlıyoruz. Baçkova Manastırı Bulgaristan'ın Filibe ilinde, Rila Manastırından sonra ülkedeki en büyük manastırdır. (Ekstra 10 €) Turlarımızın ardından hotelimize dönüyor ve hotelimizin spa ve casino imkanlarından faydalanmak üzere serbest zaman veriyoruz.

  Konaklama Filibe’de.

 • 5. Gün

  Sabah erken saatte kahvaltımızın ardından saat 07:30’da GÜL FESTİVALİ’ne hareket ediyoruz. Kazanlık’a ulaşmamızın ardından Kazanlık Şehri Gül Festivali çerçevesinde gül toplama merasimine ve Bayrak Yarışları,  Güzellik Yarışması, Folklor Gösterileri, Geleneksel Bulgar Unlu Mamülleri Tanıtımı, Gül Reçelleri Tanıtımı ve benzeri bir çok etkinlikle Kazanlık Gül Festivali'nde eğlenebilmemiz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saat ve noktada buluşup dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra, İstanbul üzerinden gece geç saatlerde Bursa’ya ulaşıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız buluşma noktasına geri bırakarak vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs İle Ulaşım ve Programdaki Turlar,
 • Seçili Otellerde 3 Gece Konaklama (FİLİBE, VELİKO TIRNOVO, VARNA),
 • 3 Sabah Kahvaltısı,
 • Ülke Giriş Ücretleri ve Gümrük Vergileri,
 • Otobüsteki  İkramlar,
 • MİRATUS TURİZM Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • MİRATUS TURİZM Güvence Paketi.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tura özel  Bulgaristan Vizesi Bedeli 140 €  (Vizesi Olanlar Ve Yeşil Pasaportlular İçin Vize Gerekmemektedir.),
 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli Olan 150 TL - Misafirler Tarafından İlgili Bankalara Pasaport Numarası İle Yatırılır,
 • Müze ve Ören Yeri,  Milli Park Giriş Ücretleri,
 • Öğle ve Akşam Yemekleri  ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler,
 • Her Türlü Otel Ekstraları,
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası-10€ 65 Yaş  üstü yolculardan ek sigorta farkı alınır (20€)
 • Varış  Günü Sabah Filibe’de Sabah Kahvaltısı (10 €),
 • Baçkova Manastırı Turu (10 €),
 • Balkan Gecesi Ekstra (30 €).

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar