1:
2:
3:
4:

OTOBÜSLÜ ROMANYA` LI BÜYÜK BALKAN TURU

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
BURSA
Tur Hareket Tarihleri:
16, 31 Ağustos

Tur Programı

 • 1. Gün
  Bursa-Hamzabeyli Sınır Kapısı

  Akşam belirtilen yer ve saatte Bursa’dan hareket ediyoruz. Ara molalarla devam eden yolculuğumuzda Hamzabeyli sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.Sabah erken saatte Bulgaristan'ın ilk Başkenti Tırnovo' ya varış.

 • 2. Gün
  Hamzabeyli Sınır Kapısı-Tırnova-Rusçuk-Bükreş

  Tırnova'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi’ni görüyor ve 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen yaşlı  ustaların el emeklerinin sergilendikleri Samovodska Çarşısı Tırnova’da göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve Tuna nehrinin kıyısına yerleşmiş Rusçuk şehrine hareket ediyoruz.Rusçuk şehrine varış, panoramik şehir turu ve ardından Romanya nın Başkenti Bükreşe hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Bükreş şehrini yakından keşfetme fırsatı bulacağımız panoramik turumuza başlıyoruz. Başlıca görülecek yerler; Unirii Meydanı, Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı) , Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından otelimize varış, yerleşme ve serbest zaman.

 • 3. Gün
  Bükreş – Belgrad

  Sabah hotelimizde alınan kahvaltının ardından Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Romanya'nın doğal güzelliklerini seyrederek yaklaşık 8.00 saat yolculuğumuzun ardından Belgrad’a varıyoruz, ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihajlova Caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya Saygı Anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Panorama Noktası, Viktor Heykeli, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Saat Kulesi ve surlar göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad’ın hareketli sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacıda değişik dondurma lezzetlerinin tadına bakabilir veya çevreyi ve şehri seyrederek keyifli birer kahve içebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 4. Gün
  Belgrad – Saraybosna

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Sırbistan’ın geniş ovaları ve köyleri içerisinden devam eden keyifli bir yolculukla adına kitaplardan da aşina olduğumuz Drina Nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçerek programımızda bulunan üçüncü ülkeye de giriş yapmış oluyoruz. Sırbistan’ın geniş ve düz arazilerinden sonra Bosna Hersek’te ise tam zıttı adeta yaylalar üzerinden giden kıvrımlı yollarda muazzam manzaralar seyrederek Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Varışımızla beraber yürüyerek şehrin merkezini keşfetmeye başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turda şehrin simgesi olan sebil, Gazi Hüsrev Bey Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, bedesten, saat kulesi, Baş Çarşı’nın birbirinden çeşitli dükkanları, İsa’nın Kalbi Kilisesi, sönmeyen ateş, latin köprüsü, Fatih Camii göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Bosna’ya özgü kafelerde Boşnak kahvesi içebilir, muhteşem Boşnak böreği ile kendinizden geçebilir veya şehrin Avrupai ve Osmanlı döneminden kalma sokaklarında kaybolarak şehri keşfedebilirsiniz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi çarşıda lokal bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 5. Gün
  Saraybosna – Mostar – Pocitelj – Trebinje

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan, yakın tarihimizde gerçekleşen Bosna Savaşı sırasında Hırvat topçularının atışları ile yıkılmış sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin de katkıları ile tekrar inşa edilmiş ve UNESCO dünya mirasları listesinde adı bulunan köprüsü ile meşhur, Osmanlı’dan kalma dar ve otantik sokaklarında sizleri bambaşka bir aleme götürecek olan Mostar’a geçiyoruz. Buradaki turumuz sırasında Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, Katolik Katedrali, Türk konsolosluğu ve şehitlik göreceklerimizden bazılarıdır. Şanslı bir günümüzde isek köprüden şov amaçlı atlayan ama hikayesi eskilere dayanan gençleri de görebiliriz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sırasında Mostar’a özgü hediyelik eşyalardan alabilir, güzel bir yemek molası verebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde aracımız ile buluşup Osmanlı’dan günümüze kalmış olan bir karargâh köyü olan Pocitelj’e ulaşıyoruz. Burada Osmanlı evleri, hamamı, camiyi ve eski Arnavut kaldırımı sokakları görüp Türk çaylarımızı ve Boşnak kahvelerimizi yudumladıktan sonra köyden ayrılıyoruz Ardından Trebinje’de olan otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • 6. Gün
  Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Yapacağımız keyifli yolculuğun ardından muazzam bir ortaçağ şehri olan Kotor’u ziyaret etmek ve sokaklarında keyifle kaybolmak için Bosna Hersek’ten Karadağ’a geçiyoruz. Karadağ’ın önemli turistik merkezlerinden biri olan körfezin derinliklerinde ve dağın yamacında yüzyıllara meydan okumuş Kotor şehrini gördüğünüzde sizlerin de hem aklı hem yüreği burada kalacak. Varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Kotor için çok önemli olan ailelerin malikaneleri, Aziz Tripun Kilisesi, Ortodoks kilisesi, meydanlar ve güzel hikayeleri görüp duyacaklarımızdan sadece bazıları. Bu şehirde vereceğimiz serbest zamanda mevsim ve hava uygun ise merdivenlerden surların en tepesindeki şapele çıkabilir ve buradan muhteşem manzara fotoğrafları çekebilir, şehrin dar sokaklarında bulunan kokuları takip ederek farklı ve muhteşem yemekler tadabilir, meydanlardan birinde içeceğinizi yudumlayabilir, şehrin en enteresan müzelerinden biri olan Kedi müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde rehberinize o muhteşem pastanın nerede olduğunu sormayı unutmayın tüm tatlı sevenlere tavsiyemizdir. Serbest zamanın ardından Kotor’dan ayrılarak sahilleri ile meşhur Budva şehrini panoramik olarak aracımızdan görerek ilerliyoruz. Deniz tatili için yurtdışındaki ideal merkezlerden biri olan Budva’nın hemen ardından Singapurlu bir multi milyarder tarafından satın alınan Sv. Stefan adasını gören bir noktada siz değerli misafirlerimize kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında yolumuza Petrovac, Sutomore, Podgarica üzerinden devam ederek Arnavutluk sınırlarına geçip konaklayacağımız İşkodra şehrine ulaşıyoruz. Otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 7. Gün
  İşkodra – Ohrid

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Yapacağımız keyifli yolculukla Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid’e varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ohrid gölü kıyısına kurulmuş olan incisi ile meşhur kendi de inci gibi olan bu güzel şehirde yapacağımız tur sırasında Ohrid evleri, Ayasofya kilisesi, Damat Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi ve Camii, Türk mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid’i yürüyerek gezdikten serbest zaman Türk mahallesinde bir bardak Türk çayı veya Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz. Ancak bu güzel şehirde bir de göl üzerinde keyif yapmadan olmaz. Turumuz için iskelede bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat süren tekne turumuz (EKSTRA 15€) ile Ohrid Gölü’nün keyfini çıkarıp programı tamamladıktan sonra alışverişleriniz ve keyif yapabilmeniz için serbest zaman. Turumuzun ardından belirtilen yer ve saatte buluşma ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 8. Gün
  Ohrid – Üsküp

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından doğu ile batıyı kucaklayan bu şehrin sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Osmanlı tarihinde başkent dışına yapılmış en büyük çarşının günümüze ulaşmış kısmında dolaşırken kapan han, sulu han, çifte hamam, Murat Paşa Camii, Sultan Murat Camii, saat kulesi, taş köprü, Üsküp kalesi, 2019 kültür başkentliği kapsamında yapılmış olan heykel grupları, Makedon Meydanı, Vardar Nehri, Büyük İskender Heykeli bu muazzam şehirde göreceklerimizin sadece bir kısmı. Şanslıysanız ve o gün sabah erkenden tükenmediyse meşhur acıbademden yemeli mevsimi ise mutlaka soğuk bir boravitsa içmeli ve kikirikinin tadına bakmalısınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Akşam yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi turumuz için otelden hareket. Rumeli, Balkan ve Makedon ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize transfer ve geceleme.

 • 9. Gün
  Üsküp – Filibe – Bursa

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Dönüş yolculuğumuzu Bulgaristan’dan yapmak üzere yola çıkıyoruz. Filibe’ye varışımızın ardından kısa bir panoramik şehir turu yapıyor ardından yemek için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuza devam ediyor Kapıkule Sınır Kapısı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bursa’ya varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktada bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle ulaşım
 • 3* ve 4* Otellerde 7 gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan 7 sabah kahvaltısı
 • Otellerde alınacak olan 6 akşam yemeği
 • Saraybosna’da lokal restoranda alınacak olan 1 adet akşam yemeği
 • Üsküp’te yapılacak olan müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi
 • Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler
 • Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri
 • Check point ve otopark ücretleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Çift girişli Bulgaristan vizesi  (Vizesi Olanlar Ve Yeşil Pasaportlular İçin Vize Gerekmemektedir.)
 • Kişisel ve ekstra harcamalar
 • Ohrid Tekne Turu (15€)
 • Öğlen Yemekleri
 • Yemekler sırasında alınan içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
 • Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
 • Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası-10€ 65 Yaş  üstü yolculardan ek sigorta farkı alınır (20€)

 

 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar