1:
2:
3:
4:

LİKYA TURU

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

Tur Programı

 • 1. Gün
  YOLCULUK-Muğla - Gökova Körfezi - Akyaka - Gökova Tekne Turu - Sedir Adası - Kleopatra Plajı - Azmak Çayı - Fethiye

  Değerli Misafirlerimiz belirtilen saat ve duraklardan sizleri alarak MİRATUS TURİZM  GÜVENCESİYLE  araç içi ikramlarımız eşliğinde hatıralarınızda iz bırakacak  MAVİYEŞİL turumuza başlamak üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Sabahın erken saatlerinde Aydın, Çine, Muğla üzerinden yöre insanının deyimiyle "deve bağırtan" olarak da bilinen Sakar Geçidi`ne ulaşıyoruz.


  Batı Menteşe Dağları`nın eteklerinden Akyaka`ya inerken Gökova körfezinin güzelliğini panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Daha sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka beldesine geliyoruz. Buradan Gökova tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz.(Tekne turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz serbest zamanda akyaka beldesini gezebilir) Denizler tanrısı Posedion`un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra`nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau`nun deyimiyle "dünyanın cenneti" dediği Gökova`nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Zeytinli Koyu, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Fethiye`deki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
   
  ÖNEMLİ NOT : Programımız ilk gün otele giriş yapmadan Gökova’da tekne turu ile başlayacağından misafirlerimizin yanlarında gerekli eşyalarını bulundurmaları gerekmektedir.
   
  Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra) 
  Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır.(Ekstra) 
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
  Güzergâh: Akyaka - Ortaca - Dalaman - Göçek - Fethiye / 824 KM * 
  Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Fethiye Otelleri
   

 • 2. Gün
  Babadağ Yamaç Paraşütü İmkanı (Paraglading) Jeep Safari ( Tlos Antik Kenti – Saklı Kent Kanyonu – Gizli Kent ) Tam Gün Oniki Adalar Tekne Turu- Göcek Adası - Yassıca Adası - Domuz Adası - Yörük Pazarı


  Seçim1:Arzu edenler misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden
  Ölüdenize tekrar âşık olacaksınız. Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz.(Ekstra)
   
   Seçim2:Sabah otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Oniki Adalar tekne turuna katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye Marina`dan teknemize binerek Fethiye Körfezi`nin birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek, koylarında gün boyu bol bol denize giriyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Göcek Adası, Yassıca Adası, Zeytinli Ada, Domuz adası sayılabilir. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Günün sonuna doğru Fethiye Marina`ya geri dönüyoruz. Ardından Muğla-Yörük kültürünün tanıtıldığı ve aynı zamanda Fethiye ve çevresinden çıkan birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu Yörük Pazarı`na uğruyoruz. Tadım ve tanıtımlar ardından arzu eden misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. 
   
  Seçim3:Fethiye jeep safari turu yoğun bir program olmakla birlikte konsepti diğer turlardan tamamen farklıdır. Unutulmaz maceralar, kanyon yürüyüşü ve su savaşlarıyla ruhunuzdaki çocuk eğlencenin doruklarına çıkacak. Bu programda tüm ruhu genç, maceraperest misafirlerimizi bekliyoruz. Rehberimiz ile yapacağınız kanyon yürüyüşünde doğanın sunmuş olduğu mükemmelliğe tanıklık edeceksiniz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından programa isteyen misafirlerimizin Tubing ( funny rafting) aktivitesine katılmasıyla devam edeceğiz. Gün sonu çamur banyomuzla aktivitemizi tamamlayıp Fethiye de bulunan otelimize tekrar dönüyoruz. 
  Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra)
   
   
  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
  Öğle Yemeği: Teknede menü olarak alınacaktır. (Ekstra) 
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
  Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Fethiye Otelleri
   

 • 3. Gün
  Kayaköy- Ölüdeniz - Dalyan - İztuzu Plajı – Kaunos Kral Kaya Mezarları - Bursa

  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltımızın ardından Hisarönü mevkiinde bulunan eski bir Rum köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın nüfusu bünyesinde barındıran ve şuanda terkedilmiş hayalet köy Kayaköy`ü ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ`ın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine getiriyor. Burada Türkiye`nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz`de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından Fethiye den hareketle Dalyan`a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü`ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarları`nı panoramik olarak görüyoruz ve tabi ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu Plajı`na gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (3.tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla - Yatağan - Aydın - İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sabah saatlerinde Bursa' ya ulaşıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Miratus Turizm organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.
   
  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
  Öğle Yemeği: Dalyan’da menü olarak alınacaktır.(Ekstra) 
  Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
  Güzergâh: Fethiye, Dalyan, Muğla, Aydın, Selçuk, İzmir, Manisa, Bursa, İstanbul / 819 km
  Konaklama Oteli: Bu akşam otel konaklaması yoktur. 
   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • - Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • - Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • - Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • - Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • - Milli Park Giriş Ücretleri
 • - Zorunlu Seyahat Sigortası
   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tekne turları
 • Yukarıda ve Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

Yorumlar